Ja

Singiel nie oznacza samotny

Kim jest singiel? Dla jednych to stara panna, stary kawaler, osoba samotna, a więc z definicji nieszczęśliwa i poszukująca, bo przecież radość i spełnienie można osiągnąć tylko w związku.

Dla innych, to ktoś „zawieszony w czasie” między związkiem, który już się zakończył, a nowym, który dopiero nadejdzie. A co robić z tymi, którzy życie w pojedynkę wybrali świadomie? Czas obalić mit, że singiel musi być nieszczęśliwy!

Nic na siłę!

Jak to się stało, że Ty, młoda, inteligentna i wykształcona, nadal jesteś sama? Znajdź sobie w końcu męża! Znasz te pytania? Zapewne nie raz padały z ust życzliwych i zatroskanych cioć i babć. No cóż, nie tłumacz, szkoda czasu. Książąt z bajki co raz mniej na świecie, ale warto poczekać na kogoś, kto spełni oczekiwania i podbije twoje serce. Tymczasem rozejrzyj się wokół siebie i korzystaj z życia. Czasy, gdy kobiecie nie wypadało pokazać się samej w sytuacji towarzyskiej już dawno minęły. Jeśli jednak czujesz się nieswojo w otoczeniu par, do kina wybierz się na seans dla singli. Na wakacje wyjedź z biurem podróży, które w ofercie ma wycieczki dla osób takich jak Ty! Nie jesteś sama. W Europie jest  około 160 mln osób, które jeszcze nie znalazły swojej drugiej połówki, natomiast polskich „pojedynczych” w wieku 25-40 lat jest prawie 5 mln. Z szacunków GUS-u wynika, ze w roku 2015 liczba ta wzrośnie o kolejny 1 mln, a do 2030 - o prawie 2 mln!

Singiel  to mieszkaniec dużego miasta, ma 25 i więcej lat, ale raczej nie więcej niż 50, przeważnie wyższe, często wielokierunkowe wykształcenie, zajmuje poważne stanowisko w dużej firmie, jest wysokiej klasy specjalistą, bądź prowadzi własny biznes. (definicja zaczerpnięta z portalu www.polowki.pl)

 

Sam ale nie samotny!

Zakończyłaś toksyczny związek i mimo, że dom wydaje się jakiś pusty, wykorzystaj sytuację. Zamknij rozdział. Nie rozpamiętuj. Skup się na sobie i pozytywnych aspektach życia w stanie wolnym. Pójdź na koncert, który sama wybierzesz. Na kolację zjedz ulubiony szpinak, którego nie podawałaś od lat, bo on się krzywił. Znajdź nowych przyjaciół, zapisz się na lekcje tańca, aerobik czy kurs francuskiego, o którym marzyłaś od lat. Im bardziej pozytywnie będziesz nastawiona do świata, tym szybciej poznasz nowych ludzi i, jeśli bardzo tego pragniesz, skończy się okres twojej chwilowej samotności.

 

Czy wiesz, że…

Klub Singla Połówki Pomarańczy to pierwszy w Polsce klub towarzyski dla singli, którzy poszukują nowych kontaktów w gronie osób podobnych do siebie. Siedzibą Klubu jest strona www.polowki.pl oraz systematycznie rozbudowywana sieć "miejsc przyjaznych", w których Klubowicze spotykają się w czasie "pomarańczowych godzin". Obecnie klub działa w 7 miastach i zrzesza kilkanaście tysięcy osób!

 Artykuł pochodzi z magazynu Delektynka

komentarzy /0/
Skomentuj