Ja

Idzie wiosna - pobudka

Obudź się, już wiosna!

Zdaniem wielu wiosna to najpiękniejsza pora roku. Wtedy właśnie przyroda budzi się do życia, to także idealny czas aby i Twoja rodzina otrząsnęła się z zimowego odrętwienia. Coraz lepsza pogoda, cieplejsze, słoneczne dni sprzyjają większej aktywności. Warto wtedy wprowadzić kilka zmian, które wszystkim wyjdą na dobre.

Ruszaj po zdrowie

Kiedy zimowe kurtki na stałe powędrują do szafy, warto wybrać się z rodzinną na spacer. Poszukiwaniom wiosny w lesie lub w parku mogą towarzyszyć proste ćwiczenia. Pobawcie się w berka, urządźcie zawody w rzucaniu szyszkami do celu. Warto zabrać ze sobą piłkę, czy rakietki do badmintona. To także świetna pora na weekendowe wycieczki rowerowe. Jeśli mieszkacie w dużym mieście warto wcześniej zaplanować taką trasę. Zapakujcie rowery do samochodu, skorzystajcie z pociągu, by szybko i bezpiecznie dotrzeć do miejsc, w których ruch samochodów jest mniejszy, a powietrze czystsze.

 

Grunt to porządek

Cieplejsze dni to także czas wiosennych porządków. W tym roku nie musi to być tylko przykrym obowiązkiem. Dobrze jest połączyć pracę z przyjemnością. Konkurs grabienia, czy sadzenie własnej grządki to proste zabawy, które sprawią, że zapomnicie o zmęczeniu. Jeśli nie macie własnego ogródka, możecie posadzić zioła w doniczkach. Po jakimś czasie będziecie mogli korzystać z naturalnych, aromatycznych przypraw, które jednocześnie pięknie wyglądają.

 

Zmiany na lepsze

Długie dni pełne słońca możecie także wykorzystać za przemeblowanie pokoi. Czasem nawet drobna zmiana otoczenia wprowadza energię, która skłania do działania. Dobrze jest aby zmieniając ustawienie mebli pamiętać o tym, że światło słoneczne działa na nas jak akumulator. Ustawmy więc biurko przy oknie, będzie wówczas i widniej i zdrowiej. Przebywanie na słońcu wpływa bowiem na wytwarzanie witaminy D, która obniża cholesterol. Pamiętajmy o tym wystawiając twarz do wiosennego słońca.

 

Dieta cud

Wiosenne miesiące sprzyjają także zdrowiej diecie. Nie musimy już jeść tak tłusto jak zimą. Korzystajmy więc z nowalijek, które dla całej rodziny, a szczególnie dla najmłodszych są bezcennym źródłem witamin i minerałów. Niech ta pora roku będzie dla nas okazją do zmiany stylu życia na lepszy. A to wszystkim wyjdzie nam na zdrowie!

komentarzy /0/
Skomentuj