Produkty

Pieczenie > Ciasta

Babeczki o smaku waniliowym XXL

Dla wielkich łasuchów i małych łakomczuchów Delecta wprowadza waniliowe Babeczki XXL – megapakę 24 babeczek do domowego wypieku. To pierwsza na rynku tak duża porcja babeczek, która stanowi idealne rozwiązanie na rodzinną imprezę, urodzinowe przyjęcie czy świąteczny podwieczorek.

Babeczki XXL o smaku waniliowym Delecta to duża porcja aromatycznego ciasta z prawdziwą wanilią, która pozwala na przygotowanie aż 24 delikatnych babeczek. Do zwartości opakowania wystarczy dodać podstawowe składniki, a dzięki dołączonym do produktu papierowym papilotkom, by upiec muffinki nie potrzeba specjalnej formy ani silikonowych foremek.

UWAGA! Pamiętaj, by włożyć babeczkę do wielkanocnego koszyczka!

 

Przygotować:

  • 4 jaja 
  • 200 ml mleka 
  • 200 ml oleju 

 

  1. Nastaw piekarnik na temp. 180ºC bez termoobiegu.  Wyłóż na blachę z wyposażenia piekarnika połowę papierowych foremek – 12 szt.
  2. Do wysokiego naczynia wbij jaja, dodaj mleko i olej, wsyp zawartość torebki z ciastem i zmiksuj przez 1 min.
  3. Połowę ciasta rozłóż równo do 12 foremek (1−1,5 łyżki ciasta). Wstaw do nagrzanego piekarnika i piecz przez 17−23 min (do uzyskania złocistego koloru).
  4. Powtórz powyższe czynności dla drugiej połowy ciasta.

 

DOBRA RADA:

- Do babeczek z owocami użyj mniejszej  ilości oleju (150 ml).

- Jeżeli chcesz mieć wyjątkowy wypiek włóż papilotki w metalowe formy.

- Nie rekomendujemy jednorazowego wypieku 24 szt. z uwagi na ryzyko sklejenia babeczek i uzyskania nieregularnych kształtów. Jeżeli mimo wszystko wypiekasz 24 szt. babeczek na jednej blasze, wydłuż czas pieczenia o 5 min.

- Papilotki napełniaj ciastem tuż przed włożeniem do piekarnika, w przeciwnym razie zbyt namiękną.